Scroll To Top

Og de nominerte er…..

Nyheter 3. desember 2003

Kveldens mest interessante øyeblikk var dog presenteringen av de nominerte, disse er som følger:

Rock:
Turboneger – Scandinavian Leather
King Midas – Romeo Turn
Ricochets – The Ghost Of Our Love
Amulet – Danger! Danger!
Sergeant Petter – It’s A Record

Pop:
Julian Berntzen – Waffy Town
Magnet – On Your Side
Ephemera – Air
Thomas Dybdahl – Stray Dogs
Karen Jo Fields – Chase The Blue

Metal:
Dimmu Borgir – Death Cult Armageddon
El Caco – Solid Rest
The Cumshots – Norwegian Jesus
Enslaved – Below the Lights
Thulsa Doom – …And Then Take You To A Place Where Jars Are Kept

Hip hop/ Rap:
Paperboys – The Great Escape
Equicez – State of Emergency – Generation Equiz
Jaa9 & OnklP – Bondegrammatikk – The Mixtape
Spetakkel –Spetakkel
Diaz – Velkommen hjem, Andres

Electronica:
Ralph Myerz & The Jack Herren Band – A Special Album
Pleasure – Pleasure
Xploding Plastix – The Donca Matic Singalongs
Tøyen – Did You Bring Me On National Television To Tell Me This Too
Erlend Øye – Unrest

Jazz:
Atomic – Boom Boom
Supersilent – Supersilent 6
Come Shine – With The Norwegian Radio Orchestra In Concert
Håvard Wiik Trio – Postures
Paal Nilsen-Love / Ken Wandermark – Dual

Låt:
Ephemera – Girls Keep Secrets In The Strangest Ways
Equicez – Barnslig
Ricochets – The Ghost Of Our Love
King Midas – Romeo Turn
Turboneger – Fuck The World

Live:
Turboneger
Ralph Myerz & The Jack Herren Band
King Midas
Equicez
The International Tussler Society

Ikke så veldig mange overraskelser i de forskjellige kategoriene altså, men at John Doe ikke nådde opp i nomineringen i årets rock er meg og flere til et mysterium. Forhåpentligvis stikker de av med årets nykommer som blir stemt frem av en egen jury.

Det er nå opp til folket over det ganske land å stemme frem sine favoritter i de ulike kategoriene. Dette gjøres ved å gå innpå Alarmprisens egen hjemmeside og avlevere en stemme.

Alarmweb.org

Prisen deles ut 14. februar 2004, og du kan stemme fram til 13. februar.

Vi skal heller ikke glemme at by:Larm har sluppet navnet på enda flere artister som skal spille under musikkbransjetreffet i Bergen:

A Boy Named Sue, Agnethe VR, Anja, Audrey Horne, Bazooka Boppers, Belinda, Bourbon Flame, Clown, Coctail Slippers, Colman´s Starch, Cranleigh, El Corazon, Elektrofant, Elekto Ompaniet, FipPellektormonic, Gisli, Gork, Groan Alone, Heidi Marie Vestrheim, Helen Eriksen, Herr Nilsson, Ida Maria Børli Sivertsen, In Sweikx, Io, Johns Epic, Johnny Hide, Kid Andersen, Komodo, Lars Horntveth, MAO, Marianne Creegan, Mindgrinder, Molo Africa, NavyElectre, Octavia Sperati, Oslo Atletico, Palermo, PASS-IT Records (Div. artister), Poze, Professor Pez, Quintrophenia, Robert Post, The Sellick Maneuver, Sleepyard, Spetakkel, Spön, Steady Steele, Tetsuo, The Indikation, Thom Hell, Tine Ågotnes, Vajas, Wicked Vegard og Wyruz.

Tidligere har disse blitt annonsert:
Andreas Segrov band, Asstronaut, Autotune, Black Jackets, Bonk, Datarock, Dharma, Disiplin, Don Juan Dracula, Elvin Friendly, Evil Tordivel, Frode Fivel, Hanne Hukkelberg, Julian Berntzen, Karl Barx, Kulta Beats, Lionheart Brothers, Lorraine, Lukestar, Mathias Tellez with Foliage, Milestone Refinery, Null$katte$nylterne, Orango, Side Brok, Subway Safari, The Gin & Tonic Youth, Tranquil, Unknown Joe, Vaiping, Washington og Wholy Martin.

Vinnerne av Zoom ’04, Mayflies, The Beautiful People og Silence The Foe spiller også under by:Larm.

kommentarer