Christmas In Memphis – God Elvis-jul

Christmas In Memphis – God Elvis-jul

Christmas In Memphis er en liten utgivelse med storslagent Elvis-cover presset på ditto rød vinyl. Coveret er en ikke akkurat skjult kopi av Elvis Presleys siste ordinære studioplate Moody Blue, mens hovedlåten og platens A-side er en like stor hyllest til Memphis store sønn som til julen.

Men selv om Christmas In Memphis i og for seg er en helt grei låt, bygget på orgelbrus, skal det en del til for å få denne til å fremkalle tradisjonell julehygge. Musikalsk peker den heller ikke særlig i Elvis’ retning, og man kan nesten stille spørsmål ved poenget med utgivelsen?

B-siden bærer tittelen We’re Not Alone, og er en like utydelig julelåt, selv om ordet ”christmas” gjentas i det uendelige. Noe mer rocka i formen riktig nok, men heller ikke denne makter å sette lytteren i ordentlig julestemning.

Alt i alt en grei liten utgivelse, som først og fremst scorer på formatet og coveret.

Paul A. Nordal

Legg igjen en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.